Partner Programı

Lezzet Sırlarım partner programıyla web sitemize kendi yazmış olduğunuz yemek tariflerini ekleyerek para kazanabilirsiniz. Bu sayfada Lezzet Sırlarım partner programıyla ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.

Ne kadar kazanabilirim?

Partner Programındaki kullanıcılar ekledikleri her tarif başına, toplam eklemiş oldukları tarif sayılarına göre 1.10 ₺'ile 3.20 ₺ arasında bir miktar kazanırlar. Bunun dışında, eklemiş olduğunuz tarifleri insanlar okudukça her 1000 okunma başına, ödeme alırsınız..

Partner Programına dahil olduktan sonra tarif sayınız 249'a ulaşıncaya kadar, eklemiş olduğunuz her tarif başına 1.10 ₺ sabit bir ödeme alırsınız. Sitemize eklemiş olduğunuz tariflerin sayısı 250 adede ulaştıktan sonra, eklediğiniz her bir tarif için aldığınız ödeme 1.85 ₺'ye ve daha sonra 500 adede ulaştığınızda eklediğiniz tarif başına 2.70 ₺ kazanırsınız.

Toplam tarif sayınız 750 adede ulaştıktan sonra, aldığınız tek seferlik sabit ücret 3.20 ₺'ye yükselir ve bunun dışında, tarifleriniz okundukça her 1000 okunma başına 1.00 ₺'ile 3.00 ₺ arasında bir gelir elde edersiniz. Ödemeler aylık olarak yapılır. Bu aşamadan sonra hiç bir şey yapmasanız dahi sitemizden aylık olarak bir gelir elde etmeye başlarsınız.

Tarif Sayısı Sabit Gelir Gösterim Geliri (CPM)
0 - 2491.10 ₺0.00 ₺
250 - 4991.85 ₺0.00 ₺
500 - 7492.70 ₺0.00 ₺
750 - 9993.20 ₺1.00 ₺
1000 - 14993.20 ₺1.50 ₺
1500 - 24993.20 ₺2.00 ₺
2500+3.20 ₺3.00 ₺

Tabloda belirtilmiş olan okunma geliri her 1000 okunma başına hesaplanır. Mesela toplam 2000 tarif eklemiş seniz ve bu tariflerin tamamı 100,000 defa okunmuşsa bu durumda 3.00 ₺ * 100 = 300.00 ₺ ödeme alırsınız yani her 1000 okunma başına 3.00 ₺. Ödenen ücretler her yıl, o yılki resmi enflasyon oranı doğrultusunda zamlanır.

Ödemeler ne zaman ve nasıl yapılır?

Ödemeler her ayın 20'inde vermiş olduğunuz İBAN numarasına (banka hesabına) havale veya eft olarak yapılır. Ödeme alabilmek için en az 70 ₺ biriktirmiş olmanız gerek. Bakiyeniz 70 ₺'nin altında kaldığı durumlarda, para Lezzet Sırlarım hesabınızda birikmeye devam eder ve 70 ₺'ye ulaştığında ödeme gerçekleşir.

Eğer yurt dışında PayPal sisteminin çalıştığı bir ülkede yaşıyorsanız, ödemelerinizi PayPal sistemi üzerinden dolar olarak ta alabilirsiniz. Bunun için partner başvuru formunda İBAN kısmına PayPal e-posta adresinizi yazmanız yeterlidir.

Partner Programına Katılım Şartları

Partner programına katılacak kişiler bazı şartları karşılamaları gerekiyor. Bu şartları karşılamayan kullanıcılar partner programına alınmayacak veya yanlışlıkla alınmaları durumunda, partner programından uyarılmaksızın çıkartılacaklar.

 1. Türkiye veya PayPal sisteminin resmi olarak desteklendiği bir ülkenin vatandaşı olmanız gerekiyor.
 2. Bulunduğunuz ülke kanunlarına göre reşit olmuş olmanız gerekiyor (Türkiye için 18+ yasında).
 3. Türkçeyi iyi derecede biliyor ve yazabiliyor olmanız gerekiyor.
 4. Aşağıda bulunan "İçerik Koşulları ve Sorumluluk Reddi" koşullarını iyice okumuş, idrak etmiş ve uygulayabileceğinizden emin olmanız gerekiyor.

İçerik Koşulları ve Sorumluluk Reddi

Partner Programı dahilinde sitemize ekleyeceğiniz tarifler bazı kriterleri karşılamak zorundadır. Eklemiş olduğunuz her tarif, tarafımızca incelenir ve onaylanır. Eğer telif ihlalinde bulunursanız veya çok fazla sayıda kriterleri karşılamayan tarif eklemeye çalışırsanız, partner programından geçici ve hatta kalıcı olarak çıkarılırsınız.

Şunları Yapabilirsiniz

 • Tamamen kendi yazmış olduğunuz yemek tariflerini kullanabilirsiniz.
 • Kendi çekmiş olduğunuz yemek fotoğraflarını kullanabilirsiniz.
 • Kamu Malı (Public Domain) olarak lisanslanmış yemek fotoğraflarını kullanabilirsiniz.
 • Gazete, TV, Dergi veya Kitapta bulmuş olduğunuz tarifleri, tamamen kendi sözlerinizle, kaynaktan hiç bir alıntı yapmadan tekrar yazarsanız o zaman kullanabilirsiniz.
 • Yabancı dilden bizzat kendi çevirmiş olduğunuz tarifleri kullanabilirsiniz.

Şunları Yapamazsınız

 • Özel izin almış olsanız dahi, başkasının yazmış olduğu tarifleri kullanamazsınız.
 • Gazete, dergi, kitap vb. yerlerde bulmuş olduğunuz tarifleri kullanamazsınız.
 • Diğer İnternet Sitelerinde bulmuş olduğunuz tarifleri kullanamazsınız.
 • Anne annenizden kalan tarif defterindeki tarifleri, anne annenizin bizzat yazdığından emin değilseniz kullanamazsınız!
 • Daha önce başka sitelerde paylaşmış olduğunuz tarifleri kullanamazsınız.

Sizin paylaşmış olduğunuz içeriklerden, Lezzet Sırlarım kesinlikle sorumlu tutulamaz ve telif ihlali dolayısıyla meydana gelebilecek yasal durumlardan tamamen ve sadece siz sorumlusunuz!

Partner Programına Nasıl Katılırım?

Lezzet Sırlarım partner programına katılmak için şu aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Partner programına katılımınız onaylandıktan sonra partner numaranız e-posta adresinize gönderilecektir.

 1. Katılım formunu doldurunuz, isim, e-posta ve ödemeleri almak istediğiniz banka İBAN numarasını bize bildiriniz.
 2. Bizden katılım onayı e-postasını aldıktan sonra Tarif Ekle sayfasından tarif eklemeye başlayabilirsiniz.
 3. Eklemiş olduğunuz tarifler 1 iş günü içerisinde Lezzet Sırlarım yönetiminin denetiminden geçip reddedilecek veya onaylanacaktır. Onaylanan tariflerin parası 1 iş günü içerisinde bakiyenize işlenir.
 4. Tarif Eklemeye başladıktan sonra ne kadar paranız birikmiş ve tariflerinizin kaçı onaylanmış diye görmek isterseniz, Bakiye Kontrolü sayfasını kullanabilirsiniz.
 5. Toplam Bakiyeniz 70 ₺ aştığı andan itibaren ilk ayın 25'sinde ödeme EFT, HAVALE veya PayPal yoluyla otomatik olarak gerçekleşir.
Katılım Formu Bakiye Kontrolü Tarif Ekle İletişim Bilgileri