YouTube Videolarınız Sitemizde Gösterilsin

Hazırlamış olduğunuz YouTube videolarını, sitemizdeki tariflere ekleyerek, youtube kanalınıza yüzbinlerce ek izlenme ve binlerce yeni abone kazanabilirsiniz. Bu sayfada YouTube tarif videolarınızı sitemizdeki tariflere ekleme konusunda tüm detayları bulabilirsiniz.

Bu Bana Ne Yarar Sağlayacak?

Web sitemize her gün onlarca ve hatta yüzlerce yeni yemek tarifi ekleniyor. Bu tarifler sitemizin kullanıcıları tarafından eklenmektedir. Fakat bu tarifler yazılı olarak eklenmektedir. Günümüzde birçok kişi tarifleri yazılı olarak değil videolu olarak seyretmek istiyor. Bu yazılı tariflere sizin hazırlamış olduğunuz videolu YouTube anlatımlarını ekleyerek kanalınızı web sitemizde tanıtabilirsiniz.

Videolarınız tariflere embed edilerek eklenir, yani tüm izlenmeler ve aboneler sizin kanalınıza yazılır, aynı zamanda eğer youtube kanalınızda monetisation sistemini aktif hale getirdiyseniz, videoda gösterilen reklam gelirleri de yine sizin hesabınıza yazılır.

Aklınıza peki siz ne kazanıyorsunuz sorusu gelmiş olması muhtemel. Günümüzde yazılı tarif yerine videolu tarif izlemek isteyen kullanıcıların sayısı hayli fazla. Sizin videolarınızı tariflerimiz de yayınlayarak, o kullanıcıları da memnun etmiş oluyoruz. Kendi çekme imkanımız olandan çok daha fazla tarifte videolu anlatım sunabiliyoruz, buda kullanıcıları daha uzun süre koruyabilmemize olanak sağlıyor.

Video Ekleme Şartları

Sitemize eklemek istediğiniz videolar bazı şartları karşılamaları gerekiyor. Bu şartları karşılamayan videolar reddedilecek veya yanlışlıkla eklenmeleri durumunda, uyarılmaksızın silinecekl.

  1. Video çözünürlüğü en az Full HD (1080p) olmak zorunda.
  2. Videonun dili Türkçe veya anlatımsız olmalı.
  3. Video size ait ve sizin kanalınızda paylaşılmış olmalı.
  4. Videoda gösterilen tarif, sitemizdeki tariflerden biri olmalı. Eğer videodaki yemeği başka bir tarife göre yaptıysanız, sitemizde paylaşamazsınız.
  5. Video açıklamasında tarifin tam linki olmalı veya videonun kendisinde tarifin tozlu tariften olduğu bahsedilmeli.

Videolarımı Tariflere Nasıl Ekleyebilirim?

YouTube Tarif videolarınızı sitemize eklemek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  1. YouTube kanal ayarlarınızdan, videolarınızın embed edilmesine izin vermiş olduğunuzdan emin olun.
  2. Siteye eklemek istediğiniz videonun, hemen yukarıda bulunan Video Ekleme Şartlarını karşıladığından emin olun.
  3. Videonuzu aşağıdaki formu doldurarak ekleyebilirsiniz.
  4. Formu doldurduktan sonra videonuz 5 iş günü içerisinde incelenir ve Video Ekleme Şartlarımızı karşılıyorsa, tarif içerisinde görüntülenmeye başlar.